KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9906049
nr 990 6049
Primus Mortimer Pettersson
(1895-1975), Sverige
Akvarell, Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), Hus och träd, signerad. PMP, 32x39
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 26 oktober 2015
kl 19:45:16
1.300 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
- Klassiska
26 okt
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Primus Mortimer Pettersson
Läs mer om Primus Mortimer Pettersson